בס"ד,ח' מרחשוון תשע"ו  21/10/15

 

המלצה על הסופרת אירה כהן

ספר ביוגראפי זה נערך בסיועה של הסופרת אירה כהן שגילתה המון רגישות והבנה לתוכניה ויעדיה של המשפחה, זרמה אתנו לאורך כל הדרך ועל הסבלנות מאור הפנים והמקצועיות הרבה שגילתה בכל שלבי העריכה, ועל כך אנו אסירי תודה לה.

חשבנו על  הרעיון של כתיבת ספר ביוגראפי שיגולל ויפרוש את מסכת חייהם של הורינו ניצולי השואה שכבר הלכו לעולמם, ושל חיינו . ביקשנו  להקדיש ספר זה לילדינו ונכדינו, (בחוגים החרדים שלנו לא כ"כ מקובל).

היו מספר מועמדים ראויים מבחינתנו, אך הקליק הראשוני שנוצר בינינו לסופרת אירה לא הותיר ספק להחלטה, וזו אכן הוכיחה עצמה כבעלת יכולות מרשימים, סובלנית, ובעלת כושר אלתור, נינוחה וקשובה.

כאנשים חרדים, עמדנו עדיין בפני הדילמה האם לא רצוי לערוך ספר מעין זה בעזרת סופר חרדי המכיר את הווי ואורח החיים החרדי. אירה קלטה את המורכבות ואת לבטינו וחשנו את רצונה העז להתמודד עם האתגר, ומה לומר, כבשה אותנו בכנות שלה,בהבנת הסיטואציה ובהבטחתה להוציא מתחת ידה מוצר מושלם ואסתטי שיענה על כל הדרישות. במיוחד הרשימה בפתיחותה להערותינו עם ים של סבלנות.

ילדינו ונכדינו הצעירים שאליהם כוונו הדברים היו מלאי התפעלות מהעריכה והעיצוב ומהמוצר המוגמר. תגובת כל בני המשפחה אחידה:"הספר מרתק וקראנו אותו כולו מרגע שהגיע לידינו" ןעל כך תודתנו העמוקה לאירה ולאנשי צוותה.

הממליצים בחום,

יעקב ואטה וגובסקי, ירושלים