החלטתם להוציא ספר אישי? בוערת בכם התשוקה להעלות על כתב את סיפור חייכם ולשתף בו אחרים? אם זהו הספר האישי הראשון שאתם כותבים, אתם בטח לא לגמרי בטוחים איך להתחיל. אז כדי שהקפיצה למים תהיה קלה יותר, קבלו מאיתנו את הטיפים החשובים ביותר לכתיבת ספר אישי.

התחילו להעלות זכרונות בראייה לאחור

ברגע שמתגבש הרעיון לכתוב ספר אישי ועד לתחילת הכתיבה הממשית אתם חייבים לעבור דרך שלב הרישומים. קנו לעצמיכם פנקס או מחברת עבת כרס ומעוצבת יפה, והתחילו לשרבט בהם זכרונות, סיפורים, חוויות ואירועי חיים שהייתם רוצים שיהיו בספר. על אף שהספר שלכם לא חייב להיבנות בצורה כרונולוגית סביב ציר זמן, עבודה לפי ציר זמן תעזור לכם, כי היא תסייע להעלות מהזיכרון חוויות שייתכן ושכחתם, ושאולי תרצו להכניס לספר.

שבו עם עצמיכם והתחילו לעורר את הזכרונות הראשונים ביותר שיש לכם, ממש מאז הלידה ועד לימינו אנו. אחרי שתהיה לכם רשימה מכובדת של נושאים, שעלו מתוך הזכרונות הללו, אתם תוכלו להתחיל לגבש איזשהוא נרטיב לספר.

גבשו את המסר שלכם

חשבו על המסר שלכם. מי אתם? מי אתם? מה אתם מעוניינים להעביר לקוראים? עם איזו אמירה אתם מגיעים? כל אלו הן שאלות שחשוב שתשאלו את עצמיכם, היות שכתיבת ספר, מעבר לתיאור של סיפור חייכם, צריך לקפל בתוכו איזשהוא מסר לקהל הקוראים שלכם. המסר כמובן צריך לבוא מתוך העולם הפנימי שלכםן ובהתבסס על הזכרונות שיוצגו בספר.

היו כנים והיו נכונים להיחשף

ספר אישי, בשונה מספרות בדיונית, אמור לספר את הסיפור האישי שלכם. זה אומר, שאתם בעצם מביאים את עצמיכם אל הקוראים, נחשפים בפניהם דרך דפי הספר. לכן, חשוב מאוד שתהיו אתם. היו כנים, ספרו באותנטיות את מה שעבר עליכם, מבלי לחשוב מה יחשבו עליכם או איך הדברים שלכם יתקבלו. כשתהיו בטוחים בעצמיכם ונכונים לקלף את שכבות ההגנה- הקוראים שלכם ירגישו את האמיתיות שלכם ויאהבו אתכם ואת מה שיש לכם להגיד.

קבעו כבר מההתחלה מסגרת זמן ברורה לכתיבה

אנחנו ממליצים לכם להגדיר לעצמיכם לוח זמנים לכתיבה. נכון שעצם קבלת ההחלטה לגבי כתיבת ספר אישי היא לא פשוטה, אבל מורכב עוד יותר הוא התהליך הממשי של כתיבת הספר. אם לא תגדירו בדיוק מתי אתם יושבים לכתוב יהיה לכם קל מאוד ליפול למלכודת הדחיינות או להתפנות לדברים הדחופים שיש לכם.

ברגע שתקבעו לעצמיכם כמה פעמים בשבוע אתם כותבים ובאלו שעות- יהיה לכם קל יותר להתפנות לכך ולסיים את הפרויקט פחות או יותר במועד המצופה.

Rate this post