כתיבה היא לא משימה פשוטה, בטח לא כשמדובר בסיפור החיים שלנו. לקחת את מסלול חיינו ולהכניס אותו למספר מוגבל של עמודים, גם אם המספר הזה יחסית גבוה, זה בהחלט פרויקט מורכב, שכדי לצלול אליו צריך מוזה, כיוון ברור ורעיונות. אם כתיבת סיפור חיים תמיד הייתה החלום שלכם, אך אם בכל פעם שאתם מתיישבים כדי להתחיל, אתם מרגישים חסומים, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לקבל השראה להתגבר על מחסום הכתיבה.

5 דרכים פשוטות להתגבר על מחסום בעת כתיבת סיפור חיים

1. תרגולי נשימות הם דרך נפלאה להתחבר לעצמינו. הנשימה היא מנגנון ניקוי הרעלים החשוב ביותר בגוף ולכן ככל שננשום נכון יותר, מלא יותר, עמוק יותר, כך נוכל להיפטר מעודף רעלים. מה הקשר בין זה לכתיבה? רעלים הם גם רגשות כואבים, זכרונות לא נעימים או אנרגיה שלילית שתקועים לנו בגוף ועלולים לייצר מחסום כתיבה או תחושה שאנחנו לא מצליחים להיות יצירתיים מספיק. באמצעות הנשימה נוכל להתחבר לגרעין שלנו ולהשקיט את התודעה, ואל הוואקום הזה תיכנס השראה שתיצור הברקה אשר תסייע לנו לכתוב.

2. קראו כמה שיותר סיפורי חיים של אחרים, כדי לקבל רעיונות. ככל שתקראו סיפורים רבים יותר תחשפו ליותר מסרים, לצורות שונות של מבני סיפור, לסגנונות ניסוח שונים- מה שיסייע לכם כשאתם תצטרכו להעלות על כתב את הסיפור שלכם.

3. דרך יעילה להתגבר על מחסום כתיבה היא לשנות את סביבת העבודה. אם התרגלתם לכתוב במטבח, על הדלפק, נסו לשנות חדר. בכל חלל ישנה אנרגיה שונה ולעיתים אנרגיה חדשה בחלל אחר יכולה להשפיע על האנרגיה הפנימית שלנו ולאפשר לנו "להתניע".

4. אם העצה הקודמת לא עוזרת, הגדילו לעשות ופשוט שנו לגמרי את המיקום הגיאוגרפי שלכם.
התרחקו, קחו פסק זמן מהחיים ומצאו מקום שקט, נעים ואינטימי שיוכל לשמש עבורכם כפינת עבודה. יציאה לפארק הציבורי בהחלט יכולה לעזור, כי היא תנתק אתכם משגרת היומיום ותאפשר לכם לשאוף קצת אוויר נקי של טבע קסום, אבל עדיף להתרחק יותר, כי אפקט הריחוק יאפשר לכם להתנתק מטרדות היומיום ולהתמקד בכתיבה.

5. הקדישו רגע כמה דקות לעצמיכם ושאלו את עצמיכם מה הגוף שלכם צריך עכשיו. לפעמים מחסום כתיבה הוא תוצאה של הסחות דעת שהגוף יוצר, כדי להגיד לכם שהוא זקוק לדבר מה שאתם לא נותנים לו. בין אם אתם רעבים, בין אם העייפות מכריעה אתכם ובין אם אתם נטולי כוחות- כשהגוף שלכם מדבר אתכם תנו לו את מה שהוא צריך באותו רגע, כי אחרת יהיה לכם קשה להתרכז במלאכת הכתיבה.