כתיבת ספר זכרונות היא לא משימה פשוטה. אנחנו מכירים טוב יותר מכולם את הסיפור האישי שלנו, אבל כדי להעלותו על כתב, באופן שיעביר את המסר שאנחנו רוצים להביע ואת הנרטיב שחשוב לנו שיהיה שזור בספר הזכרונות הזה, דרושה כותבת, עורכת ומפיקת ספרי זכרונות שהיא סופר מקצועית. איך תמצאו אחת כזו? כמה קווים מנחים.

הכשרה אקדמית וניסיון כתיבה

חשוב להתעניין בהכשרה של אשת המקצוע, בקורסים שלמדה ובידע העיוני שצברה. כמו כן, חשוב לברר האם מעבר להשכלה האקדמית, יש לה גם ניסיון בתחום. כותבת צעירה לא בהכרח תהיה לא מקצועית, אבל מן הסתם, אתם תרגישו הרבה יותר בטוחים להפקיד את סיפורי חייכם בידיה של כותבת שכבר הפיקה מספר מכובד של ספרי זכרונות וביוגרפיות אישיות.

אשת מקצוע עם נשמה

לצד המקצועיות, חשוב שתעבדו עם כותבת שהיא אישיות בפני עצמה. אתם בטח מתארים לעצמיכם, שכתיבת ספר זכרונות היא תהליך רגשי-נפשי, לא פחות מאשר טכני. אתם עומדים לפרוס את מהלך חייכם בפני אשת המקצוע שתעבדו איתה, לשתף אותה ברגעים קשים וכואבים או במילים אחרות להפוך אותה לאשת הסוד שלכם. לכן, ישנה חשיבות רבה לעבודה עם מישהי רגישה, קשובה, שמאפשרת לכם להרגיש בנוח בעודכם שופכים את לבכם ושמספקת לכם גם כתף נעימה להישען עליה כשהמשימה הופכת להיות קצת יותר קשה.

בחנו את האינטראקציה הראשונית שנוצרת ביניכם לבין אשת המקצוע בה בחרתם, וודאו שאתם יכולים להיות הכי "אתם" שיש מולה, ואל תתחילו תהליך עבודה עם מישהי שאתם מרגישים שאין לכם קליק איתה ושאתם לא משדרים איתה על אותו גל.

העלויות שגובה אשת המקצוע

פרויקט כתיבת ספר זכרונות יכול להסתכם בעלויות לא מבוטלות. חשוב שקודם כל תגדירו לעצמיכם את התקציב הקיים לטובת העניין כדי שתוכלו לבחור אשת מקצוע גם לפי התמחור שהיא מציעה לכם. בכל ענף שהוא ניתן למצוא טווח רחב של מחירים, ולכן התקציב שתגדירו ישמש עבורכם כמעין מצפן שיכתיב את הבחירה בכותבת זו או אחרת. יחד עם זאת, רצוי שהבחירה שלכם לא תקום ותיפול על התקציב, שכן אם מצאתם אשת מקצוע שמתאימה לכם מכל הבחינות אך שגובה קצת יותר מכותבים אחרים עימם דיברתם, שווה לחשוב על אפשרות לגייס את יתרת הכסף, כיוון, שכאמור, יש ערך עצום לעבודה עם כותבת שעשתה עליכם רושם טוב ושיש לכם כימיה טובה איתה.