מאחורי כל אדם יש סיפור הראוי להיכתב ולעבור הלאה לדורות הצעירים. ספר הזיכרונות המשפחתי המכיל את אוצרות חייכם הרגשיים, נשאר בביתכם לנצח, ומשמש גשר המחבר בין דורות, מנציח אירועים חשובים, תקופות חיים סוערות ורגעים משמעותיים, אותם תרצו לספר ולתעד. הספר העובר בירושה במשפחה מאפשר המשכיות, העברת ידע ומסרים, מנציח את התרבות משפחתית, מעניק זהות אישית ומאפשר לכל אחד מבני המשפחה לדעת מאין הוא בא ומה התרחש בהיסטוריה המשפחתית שלו.  יחד נעבור מסע חיים, נעצור בתחנות החשובות, נחיה את הרגעים, נתרגש, נחייך, ובסופו של דבר – נפתח ונסגור מעגלים עם שורשינו, עם עצמנו.

 

כתיבת סיפור חיים ביוגראפי, זוהי מתנה שתוכלו להעניק לעצמכם, להוריכם או לכל אדם קרוב. התהליך מאפשר חוויה בלתי נשכחת של העלאת זיכרונות וגם תעסוקה באיסוף החומר. הראיונות המתבצעים בבית, מאפשרים למספרים להיזכר בכל אותם סיפורים אישיים, אנקדוטות וחוויות, המרכיבים את פסיפס חייהם. העבודה על ספר ביוגרפיה שכזה הינה אישית, ותהליך הפקתו מעניין, כרוך בעבודה רבה אך מלאת סיפוק, רגש והנאה.

במהלך הכנת הספר נבחן את קו היצירה האישית, הבא לידי ביטוי באופי הספר, איך הוא ייכתב – בגוף ראשון או שלישי? האם ייכתב בדרך סיפורית או תיעודית כיומן? כרומן או כסיפור היסטורי? אפשרויות היצירה התיעודית הן מרובות. עלינו רק להחליט על השלב הראשון ומכאן להתקדם לצעדים הבאים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן